);

random dinosaurs

Kaip mes 3D spausdinimą atradom: Cthulhu

Kaip mes 3D spausdinimą atradom: Cthulhu

3D spausdinimas man visada atrodė kažkas stebuklingo, eiliniuose namuose nepasiekiamo ir dar vis truputį mokslinė fantastika.

Bet tada MGD pradėjo pasakot apie savo svajonių projektus, kuriems reikėtų 105 įrankių arba vieno 3D spausdintuvo ir 15 įrankių. Dar kiek vėliau jis atrado akciją atrakciją internetuose ir į namus atkeliavo 3D spausdintuvas.

Creality CR10s, 3D spausdintuvas
Creality CR10s mūsų namuose

Ir tada paaiškėjo, kad, nors jis ir finansiškai visiškai įkandamas, o jergutėliau, kiek prie jo reikia tupinėt ir 3D programos nėra taip jau paprastai įvaldomos. MGD užsiėmė techniniu spausdintuvo tvarkymu, o aš ieškojau mano galvai suprantamos programos modeliams kurti. Žinau, yra thingiverse ir daugybė tokių puslapių, bet kas aš tokia, kad modelio nepasidaryčiau pati.

Taip radom Autodesk Fusion 360. Ji gan nesudėtinga, turi daug mokomųjų video, bet Fusion labai techniška, brėžininė, tiksli. Aš ją panaudosiu, bet dar ne dabar. Tada aptikom Zbrush. Va šita programa pasirodė ohohoo kokia galinga ir įvairi, bet absoliučiai ne user friendly. Tokia profesionali ir perdėtai sudėtinga, kad vis dar nenusiteikiu jos mokytis. Ir galiausiai, aptikom mano džiaugsmą: Zbrush gamintojų paprastesnį produktą Sculptris. Gauni molio rutuliuką ir žaisk, kaip tik nori. Visiškai paprastas naudojimas, aišku, trūksta kai kurių funkcijų, bet, o vaikyti, kaip ji man patinka.

Tai žaidžiau žaidžiau, darydama visokių ateivių anatomiškai siaubingas galvas. Ir tada kaip tik buvau šviežiai pabaigus skaityti H.P. Lovecrafto siaubą, šiek tiek į mus panašūs, tik kur kas rimtesni draugai pakvietė į savo vestuves. Viskas taip susidėliojo kosmose, kad nutariau padaryti jiems Cthulhu, laiminantį meilę. Nusirovus, žinau.

3D modelis Cthulhu Sculptris programoje
3D modelis Cthulhu Sculptris programoje

Padarius modelį (mano laptopas pradeda lūžt ties 1 milijonu trikampių, jei ką) jis keliauja per pjaustyklės programą ir tada į spausdintuvą.

 

3D modelio spausdinimas
Cthulhu nyra iš nebūties

 

3D modelio spausdinimas su atramomis
Pasakysiu tiesą, tos atramos beveik nužudė norą spausdinti dar ką nors gyvenime. Jas išlupti yra kančia.

 

Jau matosi širdelė. Priklausomai nuo tikslų, po spausdinimo seka arba daug daug daug švitrinimo, arba daiktas keliauja į lentyną. Apskaičiavau, kad šitas susišvitrins greitai, bet o vaikyti, man blogai su skaičiais. Čia Cthulhu gauna špakliaus spa.

 

Kai jau apsipatenkinam švitrinimo įgūdžiais, galima dažyt. Balkone įsirengėm dažyklą

Po šito balto/mėlyno chromo dar buvo juodo dažo, washing ir dry brushing, lakas, dažai, lakas, dažai dažai. Tada buvo MGD klyksmas, koks Cthulhu baisus ir siaubas o ne. Vadinas, pavyko.

 

Cthulhu, 3D modelis
Didysis Baisusis Cthulhu sako, kad visi mes mylim. Jis irgi jus myli.

P.S.

Augusta ir Pijau, jei ką, galit paslėpt spintoj. Tada tos akys nežybsi tamsoj. Cthulhu jus myli.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *