);

random dinosaurs

Carrison: Carrie Fisher knyga ‘Princess Diarist’

Carrison: Carrie Fisher knyga  ‘Princess Diarist’

Šitą Carrie Fisher knygos ‘Princess Diarist’ apžvalgą tempiau labai ilgai, gal nuo sausio. Betvakar su draugais eilinį kartą pažiūrėjom originalią ‘Star Wars’ trilogiją, ir man atsirišo pirštai.

Man patinka ‘Star Wars’. Gana ilgą laiką man tai buvo filmų seriją, kurią ne visai sąmoningai vaikystėje žiūrėdavau su tėčiu, kai tik lietuviškos televizijos ją netyčia paleisdavo. Iš tų laikų atsimenu tik nuotrupas, vienu metu ‘Star Wars’ man buvo vienas filmas iš keliasdešimties atmintyje įstrigusių skirtingų filmų scenų. Pamatydavau kur švytintį auksinį droidą, jausdavau, kad kažkur mačiau, bet, nors užmušk, nežinojau kur.

Tada paaugau ir, kaip doram žmogui privaloma, nusprendžiau reik peržiūrėt normaliai. Originali trilogija, nors ir matyta nemažai kartų, kiekvieną sykį vis dar smagi, kad ir kaip efektai kartais graužia akis. Bet juk jie ir pakeitė efektų istoriją. O memų kasykla priešistorės trilogija… Na mačiau porą sykių, bet nevež. Išskyrus Obį van Kenobį ir Qui-Gon Jinn. Ji kaip smėlis. Smagu pasivaikščioti paplūdymiu, bet po to jis trina kojas, lenda visur.

Star Wars: New Hope with Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hammil

Naujausi filmai kol kas, rodos, eina gera linkme ir labai linksma skaityti batalijas tarp ‘Star Wars’ fanų internete. Meilės ryšiai, Galios kilmė ir poveikis tam tikriems veikėjams, nepastebėti Galios ryšiai tarp herojų, nepateisinamai kvailas veikėjas ar tiesiog naiviai kilnus žygdarbis, vėl akinančiai gražūs efektai. Jei fanai vis dar šitaip riejasi, man rodos, su ‘Star Wars’ viskas yra gerai ir jie išlieka svarbūs. Kartais nepavyksta paaiškinti nefanams, kodėl ginčai šia tema tokie karšti ir kodėl visgi mėgsti ‘Star Wars’, kodėl priešistorės trilogija niekada nepraspjaus originalios, kodėl juos kartais užmėtai memais tapusiom citatom ir kodėl jiems reikia irgi pažiūrėt visus filmus.

Lygiai taip pat negaliu paaiškinti, kodėl niekad nesigilinau į kitus filmus, kuriuose vaidino ‘Star Wars’ aktoriai. Na gerai, klasikinius Harrison Fordo Indiana Jones, Blade Runner mačiau, bet ir tuos žiūrėjau su tėčiu, nes mane teisingai auklėjo. Žaviuosi, kai kiti žmonės, pamatę filmą, vėliau peržiūri visus kitus su patikusiu aktoriumi, bet aš labiau mėgstu šokinėti po istorijas, o ne sekti vienu asmeniu (gerai jau, tos mano sekamos istorijos irgi daugiau mažiaus vos kelių temų).

Carrie Fisher knyga 'Princess Diarist' laimi Grammy

Todėl apie Carrie Fisher darbus po ‘Star Wars’ buvau tik girdėjus, žiūrėjusi kelias kalbas ir tiek. Man patiko jos žaismingas ir aštrokas kalbos stilius, bet tuo metu neužsikabinau, ir jos knygos ir veikla taip ir liko kažkur užriby. Bet tada prasidėjo hype  prieš ‘The Last Jedi’ ir Carrie Fisher išleido prisiminimų knygą ‘The Princess Diarist’. Neatkreipiau į ją dėmesio, kol per Kalėdas su MGD negavom dovanų kanoninės ‘Star Wars’ novelės ‘Bloodline’, skirtos būtent Fisher princesiškai Lėjos istorijai prieš pat ‘The Force Awakens’ įvykius. Bet apie šią knygą kitą kartą.

Taigi jau perskaičiusi ‘Bloodline’ novelę apie Princesės Lėjos karjerą politinių intrigų pilname Senate, apie First Order šaknis ir vis užsimenamus santykius tarp Lėjos ir Hano, netyčia kažkur perskaičiau, kad ‘The Princess Diarist’ prisiminimuose Carrie Fisher papasakojo apie patirtis filmuojant ‘The New Hope’, pirmąjį viską pakeitusį serijos filmą. Ir papasakojo apie Carrison, ilgai įtartą romaną tarp jos ir Harrison Fordo, kurį kažkada, paauglystės metais, buvau įtraukusi į man gražiausių vyrų sąrašą. O taip, man įdomu. Tada, belaukiant skrydžio Lutono oro uoste, knygyne radau gerų nuolaidų, ir ‘The Princess Diarist’ atsidūrė mano rankose.

 

Carrie Fisher knyga 'Princess Diarist'

Labiau apie ‘Princess Diarist’

Taigi knyga. Carrie Fisher rašė labai lengvai, juokingai, ironiškai ir kandokai. Praktiškai visą knygą skaityti yra fantastiškai malonu, kol neįsirėži į būtent tuos dienoraščius, kuriuos ji rašė 19-os. Bet daug kas ten buvom, žinom, kaip tokio amžiaus, pilniems skaudžios, neatsakytos meilės ir nesuvokto pasaulio, gali lietis žodžiai. Tačiau visokiausius eilėraščių bandymus ir jaunos pasimetusios moters dvasines paieškas atperka jau 60-tės Fisher žvilgsnis atgal ir komentarai tiems įvykiams. Tiesa, kartais neatrodo, kad suaugusios Fisher mąstymas labai pasikeitė. Taip, ji prisimena visokiausias detales, jausmų nuotrupas ir atskleidžia jas mums. Bet skaitant gali pamanyt, kad giliai giliai ji taip ir liko ta jautria, nepatyriusia 19-e, iki skausmo įsimylėjusia neprieinamą šaltą vyrą.

Didžiausias ‘Princess Diarist’ koziris buvo atskleistas, tiksliau, patvirtintas ilgai įtartas romanas tarp Carrie Fisher ir Harrisono Fordo, tuomet vedusio tėvo, filmuojant ‘New Hope’. Tiesą sakant, ji ir šią keistą, vienpusę aistrą, Fordo šaltumą aprašo įdomiai ir įtraukiančiai. Tik po to, kai perskaičiau ‘Diarist’, ėmiau truputėlį kitaip žiūrėti originaliąją trilogiją. Tas aštrialiežuviškumas Lėjos ir Hano dialoguose, pasyvi agresija įgavo lyg kitą lygį. Bet gal man tik sapnuojasi.

Carrie Fisher ir Harrison Ford

Ir man užkliuvo, ir kitų apžvalgose mačiau, pastebimas keistas kampas šiame Fisher pasakojime. Iš pirmo žvilgsnio skaitant, galima juoktis iš jos jaunystės naivumo, gležnumo, daug kam pažįstamų jaunos moters dvejonių dėl jos grožio, sugebėjimų, patrauklumo, bandymų rašyti gilią poeziją.  Bet net 60-ties Carrie Fisher užglosto, kad dažnai jos išgyvenimai su ‘New Hope’ komanda – techniniu personalu ir Harrisonu Fordu – yra gan kraupūs. Paskaitykite epizodą apie gimtadienio šventę bare ir kelionę taksi su Fordu. Ir po  – ‘Carrison vis dar galėtų atsitikti’.

Ir kitas dalykas – ‘Princess Diarist’ Carrie Fisher rašė visai nemažai apie fanus ir santykius su jais. Suprantu, kad žvaigždės gyvenimas yra sudėtingas ir reikalauja pastangų, bet ta knygos dalis buvo visai nesmagi ir Fisher požiūris į fanus jei ne bjaurokas, tai tikrai nukirto karmos taškų.

Bet taip buvo seniai seniai tolimoje galaktikoje.

 

 

Ir ji paskendo mėnesienoje, pasismaugusi savo liemenėle.

Ir tebūnie Galia su ja.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *